Долучайтесь до соціальної ініціативи PROF1Group® "Підтримуй наші війська!"
Види трекінгового взуття. Як підібрати трекингове взуття під ваші завдання.

Види трекінгового взуття. Як підібрати трекингове взуття під ваші завдання.

# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Види трекінгового взуття. Як підібрати трекингове взуття під ваші завдання.
Автор: Goodman
2020-11-02 12:38:43
Огляди
0

Трекінгове взуття.

Багато людей чули жарт про те, яка різниця скільки років твоїм мештам, якщо ти гуляєш Парижем. Автор статті переконаний в тому, що різниця є і дуже велика. Якщо ви в дорозі, а у вас немає хорошої пари взуття й надійного рюкзака, то мандрівник ви такий собі, треба сказати. Читаючи книги й переглядаючи фільми про мандрівників у багатьох склався стереотип щодо взуття для походів – зазвичай люди уявляють собі високі міцні черевики, зроблені з товстезної шкіри, тракторний протектор замість підошви й відповідною вагою в хорошу цеглину. 

Хлопець і дівчина подорожують в горах, трекінгове взуття, в диких умовах, пересічна місцевість, туристичний рюкзак

Тим не менш – прогрес не стоїть на місці, а разом із ним і розвиток технологій в галузі туризму й виробництва взуття в тому числі. На додаток (а іноді й на заміну) дубовій шкірі товщиною в 3-5 мм прийшли восокотехнологічні тканинні й синтетичні матеріали, підошву навчилися робити меншу й легшу, але таку, що в своїй міцності не поступається тій, що на ній Нансен, Амундсен і Тур Геєрдал відкривали людству світ ще в минулому столітті.

Сучасний ринок пропонує безмежну кількість різновидів взуття для любителів розширити зону комфорту: високотехнологічні матеріали, бренди зі світовими іменами на будь-який смак і бюджет, чоловічі, жіночі, дитячі тощо. Спробуємо розібратися в тому, що ж воно таке – трекінгове взуття, в його різновидах, їхніх плюсах і мінусах. Також надамо аргументовані рекомендації при виборі надійного і комфортного взуття для активного чи навіть екстремального відпочинку.

Вуличний ринок взуття, міцне та надійне взуття, подорож в Танзанії, Кіліманджаро, МошіВуличний маркет взуття біля підніжжя Кіліманджаро.

Але менше з тим. Якщо ми напишемо «Трекінгове взуття» в інтернеті, то побачимо, що це спеціальний вид взуття який використовується здебільшого туристами, мандрівниками та військовими для подолання пересічної місцевості, лісів, річок, гірського туризму та інше.

Основна відмінність цього взуття більш жорстка підошва в порівнянні з міським повсякденним, вона забезпечує краще зчеплення з нерівною, рихлою, в'язкою, часто кам'янистою або слизькою поверхнею, попереджає проколи підошви. Часто використовуються спеціальні супінатори, які компенсують тиск на стопу. Наступна відмінність полягає в жорсткішій фіксації гомілкостопового суглобу, яка забезпечується висотою черевика, його спеціальною конструкцією і технологіями виробника, запобігає вивиху, й пошкодженням, які можуть мати негативні наслідки під час подорожі. Не менш важливою характеристикою є захист стопи в цілому від падіння каміння, забоїв, намокання, переохолодження тощо.

При виборі взуття для активного відпочинку, треба одразу визначитися з форматом ваших подорожей (тривалість, погодні умови, бюджет та ін). Чи ви поїхали з друзями влітку автобусом в Канів переночувати в наметі, або вибралися у відпустку на кілька тижнів у Карпати. Можливо плануєте об'їхати велосипедом всю Україну. Зрештою, ви могли зажарились на роботі, продали все, що має хоча б якусь ціну й вирішили таки стати першим, хто пройде той маршрут з Кейптауну до Магадану пішки. Для всіх цих подорожей потрібні різні види взуття, можливо навіть не один.

Трекінгове взуття, надійні черевики, лижні черевики, для подорожей

Умовно трекінгове взуття можна поділити на такі типи:

Трекінгові кросівки.

Такий тип взуття використовується для легких переходів середньої складності пересічною місцевістю, вони зроблені максимально легкими й застосовуються без використання важкого спорядження, або ж з важким спорядженням але в короткочасних переходах. Виглядають в основному як звичайні спортивні кросівки, але з жорсткішою підошвою й технологічними матеріалами. Такі кросівки окрім туристичних походів невисокої складності, використовуються також багатьма спецпідрозділами в різних арміях світу. Як правило це мобільні підрозділи штурмового напрямку, пересуваються невеликими групами на броньованій техніці, не дивлячись на важке спорядження (бронежилети, зброя, боєкомплект, припаси тощо) ходять ногами вони не так багато й такі кросівки їм підходять найкраще: конструкція захищає ногу від пошкоджень, гарне зчеплення з поверхнею, також добре дихає сама нога. Яскравим прикладом є Lowa Phoenix, 5.11 Tactical Range Master. На фото видно характерну шнурівку й більш жорстку підошву.

Легкі трекінгові кросівки, Lowa Phoenix, 5.11 Tactical Range Master

  • Основний матеріал – нубук, замша, синтетичні матеріали
  • Товщина шкіри (матеріалу) – 0.8-1.4мм
  • Підкладка (утеплювач) – відсутній або тонкий шар поролону з закритою бульбашкою
  • Підошва – лита, клеєна
  • Нейлоновий шенк – іноді там, де клеєна підошва
  • Мембрана – залежно від моделі Gоre-Tex та інші
  • Кріплення для кішок, снігоступів – відсутні

Такі кросівки можуть ділитися на кілька видів за сезонністю: жаркий клімат, який в свою чергу ділиться на тропічний з вологими тропіками, екваторіальний клімат, сухий пустельний і тд. Зазвичай тут використовується синтетика, або максимально тонка замша. Це пов’язано з їх головною особливістю – такі матеріали непогано захищають ногу від пошкоджень а також швидко сохнуть, (клімат в екваторіальних лісах дуже вологий і ноги рано чи пізно намокнуть). Як правило, мембрани в таких черевиках не використовуються, через їх недоцільність. Ці технології пішли від перших черевиків даного напрямку – Jungle, це максимально легкі черевики, готовна їх ідея –, менше шкіри, більше брезенту й синтетики. Такі черевики швидко промокають, але так само швидко й сохнуть, за відсутності ущільнювачів, мембран і гладкофарбованої шкіри.

Демісезонні трекінгові кросівки.

Виготовляються переважно з синтетичних матеріалів (нейлону, кордури) або з тонкої замші 1.5-1.7 мм для більшої щільності черевика та захисту ноги від пошкоджень, вони так само легкі, добре дихають і швидко сохнуть. Через нестачу інформації багато людей купують такі кросівки для використання в зимових умовах. З однієї сторони можливо це й правильно, але важливо те, на яку зиму розраховує власник цих черевиків. Вони підійдуть для зими в місті: рівні дороги, тротуари, небагато снігу й льоду, також завжди є можливість погрітися в теплі.

Якщо йдеться про більш жорсткі умови, то тут варто краще подумати. Їхньою основною особливістю перш за все є підошва, здавалося б – з вигляду більшість підошв між собою схожі, але якщо взяти для прикладу резину на авто – матеріал з вигляду однаковий, тільки чомусь одна резина літня, інша зимова або демісезонна, менш слизька, має краще зчеплення. Деякі матеріали дубіють на морозі, інші ж залишаються стійкими, але в той же час, останні за теплої погоди швидко зношуються через пересихання, так само з літньої чи демісезонною резиною відповідно. Тут велике значення має хімічний склад резини, так само і в підошві: матеріал, хімічний склад і малюнок протектора – найважливіші особливості цієї частини будь-якого взуття.

Часто таке взуття має хороший утеплювач і мембрану, а класифікація «демісезонні», це скоріше не осінь-весна, а вже осінь-зима-весна. Тут часто використовується гладкофарбована шкіра, але це скоріше через традиції окремих підрозділів, збройних формувань і особисті вподобання користувачів, тому як нубук, замша і синтетичні матеріали також широко використовуються для виготовлення такого взуття і мають свої переваги, про які буде написано пізніше. Підошву тут роблять литим способом і способом склеювання. Яскравим прикладом є одна з найпопулярніших і найупізнаваніших в світі моделей взуття – Lowa Zephyr, або нова модель від компанії 5.11 Tactical® A/T 8".

Lowa Zephyr, 5.11 Tactical A/T 8'' Boot, Демісезонні трекінгові черевики, тактичне взуття, взуття для спецназу, поліції

  • Основний матеріал – гладкофарбована шкіра, нубук, замша, синтетика
  • Товщина шкіри (матеріалу) – 1.5-1.7 мм
  • Підкладка (утеплювач) – поролон з закритою бульбашкою, утеплювач
  • Підошва – лита, клеєна
  • Нейлоновий шенк – в більшості черевиків з клеєною підошвою
  • Мембрана – залежно від моделі Gore-Tex або інші
  • Кріплення для кішок – відсутні

 

Трекінгові черевики

Їх можна поділити на три типи – легкі, нормальної та високої жорсткості:

​Легкі трекінгові черевики.

Часто на перший погляд мало чим відрізняються від трекінгових кросівок. Відмінностями трекінгових черевиків від трекінгових кросівок є підошва, яка відрізняється більшою жорсткістю, а також товстіший верхній шар з гладкофарбованої шкіри або нубуку – 1.7-2.5 мм. Трекінгові черевики частіше роблять висотою ¾, це забезпечує хорошу фіксацію гомілкостопового суглобу, що в майбутньому захищає його від вивиху. Підошву в таких черевиках використовують як клеєну, так і литу. Основні матеріали для пошиву – шкіра гладкофарбована, нубук, часто використовуються синтетичні й неткані матеріали. Також майже завжди застосовуються мембрани Gore-Tex (аналоги) або інша відома й не менш ефективна технологія – шкіряна шкарпетка (підкладка), яку роблять з тонкої, міцної шкіри (частіше за все – козячої), і вшивають всередину черевика.

Жорсткіші моделі цього типу використовуються в екстремальних гірських умовах, або в умовах низьких температур поза межами міста, як правило на таких моделях вже є місця фіксації льодових кішок чи снігоступів, які відсутні в більш легких моделях.

До цього типу можна віднести раніше згадані Lowa Z-6S. На перший погляд вони мало чим відрізняються від Lowa Zephyr, проте придивившись побачимо, що ці черевики мають більш жорсткий верх зроблений без використання синтетичних матеріалів.

Lowa Z-8N, тактичні черевики для поліції, спецназу, трекінгове взуття

  • Основний матеріал – гладкофарбована шкіра, нубук, синтетика
  • Товщина шкіри (матеріалу) – 1.7-2.5 мм
  • Підкладка (утеплювач) – поролон з закритою бульбашкою, утеплювач
  • Підошва – лита, клеєна
  • Нейлоновий шенк – в більшості черевиків з клеєною підошвою
  • Мембрана – часто Gore-Tex (аналоги) або шкіряна підкладка
  • Кріплення для кішок – відсутні

Гірські/польові черевики з жорсткою підошвою.

Найпопулярніша висота ¾, тут майже завжди використовується мембрана, виключно клеєна підошва та резиновий рант по всьому черевику. Таке взуття добре підходять для довгих переходів середнього та високого рівня складності з середніми навантаженнями та будь-якими поверхнями. Частіше виготовляються з нубуку або гладкофарбованої шкіри, також широко використовуються синтетичні й неткані матеріали, за допомогою яких знижується їх вага й покращується вентиляція. Завжди використовується так звана технологія «Нейлоновий шенк» – по суті це спеціальна проміжна підошва між внутрішньою та зовнішньою частинами підошви черевика. Це міцна, але в той же час дуже еластична прокладка, яка може витримувати високі навантаження, не боїться високих перепадів температур. Нажаль застосування цієї технології можливе виключно при клеєному способі кріплення підошви, через неможливість виготовлення різношарової підошви литим способом кріплення. Всюди застосовуються мембрани Gore-Tex та їх аналоги. На фото моделі Lowa Tibet i Lowa Mountaine видно жорсткішу підошву, резиновий рант і місця фіксації гірських кішок.

Трекінгові черевики для екстремальних умов, Lowa Tibet Superwarm GTX Vibram Arctic Grip, Lowa Mountain GTX, тактичні черевики, черевики для подорожей

  • Основний матеріал – гладкофарбована шкіра, нубук, замша, синтетика
  • Товщина шкіри (матеріалу) – 1.7-3 мм
  • Підкладка (утеплювач) – поролон з закритою бульбашкою, утеплювач
  • Підошва – клеєна
  • Нейлоновий шенк – в усіх черевиках
  • Мембрана – Gore-Tex або інші
  • Кріплення для кішок – завжди

Виключення в цьому типі взуття становлять моделі, виготовлені на замовлення різних спецпідрозділів. Деякі компанії виготовляють черевики для відповідних місцевостей і специфіки роботи – пустельна спекотна місцевість, абразивна поверхня (камінь, пісок) тощо. В масові продажі такі черевики як правило не поступають. Наприклад штатні черевики британських морпіхів під час війни в Афганістані 2001-2014 рр, Lowa Elite Desert.

Тактичні черевики Lowa Elite Desert, приватна військова компанія, афганська воєнна кампанія, коаліційні війська

Третій тип взуття в цьому розділі – важкі експедиційні черевики.

Використовуються в найсуворіших умовах, в походах надвисокої складності, гірських підйомах, експедиціях тощо. Це спеціальне взуття для професійних мандрівників, спортсменів, дослідників. Виготовляється здебільшого з синтетичних матеріалів, розраховане на наднизькі температури – заявлений режим комфорту деяких моделей сягає понад 40 градусів нижче нуля. Це найбільш витривале взуття, готове до будь-яких екстремальних умов. Також воно є найдорожчим і не наскільки популярним серед спортсменів, військових, через що, не так широко представлено на сучасному ринку.

Одним з провідних виробників такого взуття є компанія Lowa, яка починала свою історію ще в 1923 році з виробництва взуття для альпіністів, так і до сьогодні працюючи з провідними атлетами в цій сфері є одним з кращих виробників цього типу взуття. Використання високоякісних матеріалів виключно європейського виробництва починаючи від шкіри й закінчуючи нитками та крючками для шнурків, постійний контроль температури й вологості у виробничих та складських приміщеннях, зберігання на заводі шкіри для виготовлення взуття не більше трьох тижнів тощо – допомагає тримати високу планку якості ось вже майже століття. Якщо специфіка ваших подорожей, або роботи вимагає використання саме цього типу взуття, то треба розуміти, що такі умови бутафорії не терплять.

Lowa Expedition Evo 8000. Ці черевики тестувалися при сходженні на всі піки-восьмитисячники.

Трекінгові черевики для найскладніших екстримальних умов. LOWA Expedition Evo 8000 тестувалися при підйомах на всі піки 8-тисячники

  • Основний матеріал – синтетика, рідко нубук
  • Товщина шкіри (матеріалу) – товстіше 2.5 мм
  • Підкладка (утеплювач) – поролон з закритою бульбашкою, утеплювач
  • Підошва – клеєна
  • Нейлоновий шенк – присутній
  • Мембрана – Gore-Tex
  • Кріплення для кішок – обов'язкова

Також, через появу нових високотехнологічних матеріалів, нові потреби й бажання комфорту, в останні двадцять років з’явився новий вид взуття – тактичне. Це зручне, якісне міське взуття більше кросівкового типу, але призначене для використання здебільшого в міських умовах. Часто ним користуються поліцейські, штурмові підрозділи, яким потрібне надійне, якісне взуття для більш активного й різноманітного застосування, тверда, абразивна, часто нерівна поверхня. Одними з перших тактичних черевиків є Adidas GSG-9, Magnum Hi-tech, пізніше їх масове виготовлення почала компанія Lowa. На сьогодні світовим лідером виготовлення тактичного взуття є бренд 5.11 Tactical®, детальніше про цей розділ читайте в наших матеріалах. 

Перші тактичні черевики: Adidas GSG-9 і Magnum Hi-Tech.

Перші тактичні черевики: Adidas GSG-9 і Magnum Hi-Tech. Технологічні черевики для поліції, спецназу й охоронних компаній.

Рекомендації з вибору, користування й догляду

Найважливішими пунктами при виборі взуття є: верхня частина взуття, прокладка, мембрана, навіть нитки, якими прошито взуття і шнурівка – все це має важливе значення при його виборі.

Матеріали зовнішнього шару бувають наступних видів:

  • Гладкофарбована шкіра – це традиційний, надійний спосіб пошиву якісного взуття, який забезпечує захист стопи від пошкодження та водовідштовхування. Але в цього методу є свій суттєвий недолік – не дивлячись на те, що цей матеріал має хороші водовідштовхуючі показники, рано чи пізно черевики з нього все-одно можуть промокнути. І тут вже ви зіштовхнетеся з проблемою їх сушки, а висихають такі черевики не надто швидко, через застосування лаків і фарб в обробці шкіри, через що такі черевики погано пропускають вологу назовні.
  • Нубук і замшалегкі й надійні матеріали, з використанням мембрани Gore-Tex показують не гірші показники водовідштовхування, але в той самий час вони набагато швидше сохнуть, саме з цих причин з кожним роком все більше виробників і покупців переходять на такі матеріали. Важливим моментом також є те, що при активному повсякденному використанні в такому типі взуття менше пошкоджується зовнішня частина, не меншою перевагою цих матеріалів є їх непримхливість в догляді – якщо взуття з гладкофарбованої шкіри потребує регулярного догляду, змащення, натирання і тд, то взуття з нубуку і замші достатньо протирати вологою губкою, за потреби обробляти водовідштовхуючим аерозолем.
  • Синтетичні й неткані матеріали. В порівнянні з попередніми мають меншу вагу, показують хороші водовідштовхуючі показники, також добре сохнуть, але часто бувають не такі стійкі до зношування як попередні матеріали. Останні роки при виготовленні взуття синтетичні матеріали комбінують з натуральними, що дає також хороші результати.

Проміжний шар утеплювач і підкладка, найчастіше тут використовують поролон з закритою й відкритою бульбашкою, останній менш ефективний в вологому середовищі через свою губкоподібну структуру, яка призводить до швидкого намокання взуття, тому купувати черевики вироблені з такого матеріалу ми не рекомендуємо. Найпопулярнішими утеплювачами на сьогоднішній день є Thinsulate, PrimaLoft та інші.

Мембрани. Найпопулярнішою мембраною в пошиві взуття сьогодні є запатентована технологія Gore-Tex. Останні десятиріччя багато компаній почали виготовляти власні мембрани. Та головною відмінністю Gore-Tex від інших є контроль кожної партії будь-якої продукції, де вона використовується, на всіх етапах виробництва. Жодна виготовлена партія взуття, курток, рукавиць тощо, не отримає фірмової бірки «Gore-Tex», якщо сама ж компанія-виробник мембрани не перевірить продукцію на різні показники в своїх лабораторіях, які мають високий рівень міжнародної акредитації.

Це одна з тих небагатьох компаній, які не дозволять використовувати свої матеріали у виробах, якщо вони самі не перевірили їх на якість власною системою тестувань, починаючи з моменту проектування виробу, закінчуючи тестами на готовій продукції, що обрана випадковим методом з кожної партії. Яскравим прикладом є тест, в якому робот в спеціально збудованій камері з водою імітує кроки людини у вологому середовищі, кількість таких зроблених кроків має відповідати 200 кілометрам, і датчики, що встановлені всередині взуття мають показати лише незначну вологість по закінченню теста. Лише при успішному складанні цього так інших заліків, виріб отримує сертифікат відповідності вимогам європейських та інших міжнародних стандартів якості.

Підошва. Є багато різних видів, матеріалів, малюнків і технологій, за якими її виготовляють. Для різних регіонів застосування є відповідний тип підошви. Наприклад, в місті потрібна підошва з хорошим зчепленням з абразивними поверхнями: бетон, асфальт та інше. В горах така, що добре компенсує навантаження на ноги. Для вологих екваторіальних лісів використовується спеціальний малюнок підошви, щоб взуття легко очищувалося від бруду, який на нього налипає (див. фото)

На фото відома модель черевиків Jungle Boots армії США. Характерна підошва.

Черевики Jungle Boots американської армії під час В'єтнамської кампанії. Елементи з канвасу швидко сохнуть, характерний малюнок самоочисного протектора. Документальне фото американських військових у В'єтнамі.

Процес проектування й виготовлення підошви є дуже вартісним і технологічно складним: випробовування різних матеріалів в різних умовах, дослідження різноманітних хімічних складів, тієї чи іншої технології, проектування малюнку тощо. Багато компаній не мають можливості власного виготовлення високотехнологічної підошви, через що користуються послугами відомих розробників, спеціалізація яких полягає в проектуванні й виробництві саме цієї частини взуття.

Найвідомішим виробником підошви для трекінгового взуття є фірма Vibram®, будучи заснованою ще в далекому 1937 році відомим альпіністом Вітале Браміні, цей бренд вже давно став високим стандартом якісної підошви для трекінгового взуття. До сьогоднішнього дня багато відомих брендів користуються підошвами цієї фірми, але останнім часом серед деяких компаній, які мають власну науково-технічну базу, з’явилася тенденція патентування власних технологічних підошв. Яскравим прикладом також є компанія Lowa®, яка в своєму взутті використовує як підошви фірми Vibram®, так і свої власні розробки, показуючи відмінні результати.

Підсумовуючи, скажемо – що б не сталося, як би вас не вмовляли, які б хороші ціни й всі можливі кольори та дизайн вам не пропонували, пам’ятайте (!) – найголовніше (і взагалі все, що повинно мати значення) при виборі трекінгового взуття – ЯКІСТЬ і НАДІЙНІСТЬ. Тут немає нічого складного: якщо ви купили хороші черевики, відомого бренда, який використовує високоякісні матеріали, контролює процеси виробництва своєї продукції на кожному етапі виготовлення, перевіряє їх надійність і функціональність тісно співпрацюючи з кращими спортсменами й спеціалістами по темі, то швидше за все, ваша подорож пройде цікаво, комфортно, без суттєвих неприємностей.

Якщо ж виробник використовує дешеві й ненадійні матеріали, не має власної науково-технічної бази, або не користується послугами такої, а займається лише тим, що штампує взуття власного дизайну або копії відомих моделей, а якість, надійність і функціональність підтверджена лише словами продавця на ринку, то ваша подорож може пройти вже не так комфортно. Коли знаходишся за 50-200 км від найближчого населеного пункту в умовах суворого клімату, а взуття маєш далеко не найвищої якості, тільки тоді починаєш розуміти, що надійність, якість та безпека неспівмірно важливіші, а хороші черевики не можуть бути дешевими.

Важливою частиною носіння взуття є шкарпетки, якими ви користуєтеся. Хороші трекінгові шкарпетки зроблять ваші подорожі комфортнимішими, вони добре виводять вологу та мають хороші терморегуляційні показники. Про види, характеристики і те, як правильно обрати трекінгові шкарпетки читайте статтю.

Також важливим аспектом користування взуття є його так званий відпочинок. Досвідчені користувачі наголошують на тому, що коли мати дві пари взуття, навіть однієї й тієї ж моделі й носити його почергово, то термін придатності обох таких пар сумарно більший, ніж якщо незмінно носити одну пару взуття, а потім іншу.

При користуванні замшевим взуттям – придбайте спеціальний водовідштовхуючий аерозоль. Зазвичай їх можна купити в офіційного диллера якісного брендового взуття, важливо щоб цей аерозоль був якісним. Купивши такий засіб в підземному переході, ви можете пошкодити мембрану, або верхній шар взуття.

Оператичники військового спецпідрозділу під час виконання спеціального завдання в черевиках Lowa Zephyr

При надмірному потовиділенні – використовуйте гігієнічні прокладки, клейте їх просто на стельку, вони тонкі й дискоморту ви не відчуєте, зазвичай вистачає пари на день.

Якщо перете взуття в пральній машині – кладіть його в спеціальні мішечки, стару наволочку, або просто одягніть на черевики шкарпетки – так ви збережете пралку й самі черевики.

Не сушіть мокре взуття на батареї, феном або біля відкритого вогню – це може призвести до деформації черевика в погано прогрітій або в перегрітій частині – краще користуйтеся зіжмаканим папером (без типографської фарби, яка може залишитися в середині).

При сезонному зберіганні обробляйте шкіряні черевики спеціальними засобами, які попереджають пересихання шкіри, наприклад, можна натирати кремом для взуття.

схожі статті

Види трекінгових шкарпеток. Як правильно обрати трекінгові шкарпетки.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Види рюкзаків. Як обрати рюкзак.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
PROF1Group®. 20 років успіху.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
2020-11-30 11:41:21
Термобілизна. Як правильно обрати термобілизну.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Балістичні маски й окуляри та що треба про них знати.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Види тактичних штанів. Як правильно обрати тактичні штани.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
“Для тих, хто б’ється за Україну!-2“
# Акції
Новий бренд в мережі PROF1Group® - North American Rescue®!
# Армія України
# Війскове спорядження
Добірка товарів з відгуків клієнтів
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Утеплюйся флісом разом з P1G®!
# Армія України
# Сучасні технології
# Війсковий одяг
2024-02-07 15:10:32
Соціальна ініціатива PROF1Group® "Підтримуй наші війська!"
# Акції
# Армія України
Каталоги бренду 5.11 Tactical®. Новинки в наявності!
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження