Долучайтесь до соціальної ініціативи PROF1Group® "Підтримуй наші війська!"

Лопата саперна військова

sort

Шанцевий інструмент входить до складу класичної тактичної екіпіровки багатьох армій по всьому світу, його невід'ємний елемент – саперна лопата. Завдяки своїй компактності та міцності, вона використовується при облаштуванні укриттів, у польовому побуті та як холодна зброя. Інтернет-магазин військових товарів PROF1GROUP пропонує великий вибір армійських лопат для професійних військових, туристів, автомобілістів.

Призначення саперної лопати

Саперна лопата – шанцевий інструмент, за допомогою якого воїн може самоокопатися у будь-яких умовах. Потреба в лопаті може виникнути під час бою, коли воїну необхідно оперативно створити укриття без можливості задіяння обох рук. Це її головне призначення, яке визначає основні вимоги – міцність та компактність. При цьому інструмент також може використовуватися для таких робіт:

 • у рукопашному бою для нанесення рублячих, колючих ударів, метання у противника;
 • у побуті – для вимірювання площі, облаштування укріплень, приготування їжі, підготовки майданчика для вогнища, рубання гілок, вирівнювання поверхні;
 • в автомобілі – для відкопування загрузлих коліс при пробуксуванні, у снігових заметах;
 • в сільському господарстві для обробки грядок, палісадників, прокладання доріжок використовується лопата-кирка.

Завдяки невеликому розміру та вазі шанцевий інструмент широко використовується в господарстві. З його допомогою зручно проводити посадку культурних та сільськогосподарських рослин на невеликих ділянках. Водіям рекомендується мати його в багажнику на випадок надзвичайних ситуацій.

Армійська лопата буває різних розмірів та форми, але її конструкція незмінно включає лезо – штик та черенок – ручку. Штик буває 4-х і 5-кутної форми, зі складною або цільною ручкою. Інструмент можна упакувати в військовий рюкзак або носити у спеціальному чохлі з брезенту, шкіри або пластику.

Види армійських лопат

Військова лопата відноситься до індивідуальних інструментів, які повинні бути у спорядженні кожного піхотинця. Існує кілька різновидів лопаток, що відображають специфіку їх експлуатації:

 • тип штика – найпоширеніша піхотна лопата з 4 або 5 кутами;
 • тип заточки – оптимальна форма двосторонньої заточки леза для легкого проникнення у ґрунт, лопата американка має гостро витягнутий штик;
 • форма ручки – пряма, трикутна або з петлею для надійного хвату;
 • розмір інструменту – мала піхотна лопатка в довжину складає до 50 см від кінчика штика до ручки для зручності роботи в обмеженому просторі, велика інженерна лопата досягає 110 см у довжину, застосовується для облаштування масштабних укріплень;
 • конструкція – інструмент може бути цільним або розбірним, у якому ручка знімається для компактної транспортування і навинчується (відгинається) для виконання роботи.

Професійні військові вибирають найкомпактніші та легкі моделі саперних лопат, які можна легко закріпити на спорядженні та привести у дію при першій необхідності. Для побуту та автомобіля можна купити цільний інструмент збільшеного розміру, вагою близько 2-4 кг, щоб полегшити роботу, зменшуючи нахил корпуса за рахунок довжини черенка.

Як вибрати інструмент

Вартість лопати для окопів залежить від її типу, розміру, матеріалів, конструкції. Цільна модель дешевша, але складна лопата зручніше у транспортуванні. Велике значення має матеріал штика. Найміцніші титанові та сталеві леза, але вони важчі за дюралюмінієві. Для інтенсивних навантажень краще вибрати модель з металевим або дерев'яним черенком. Також випускають пластикові ручки, вони легші, але при частому використанні можуть тріснути.

Лопатка може продаватися в комплекті з чохлом, або його доведеться купити окремо. Чохол із брезенту або шкірзамінника переважніший пластикового, виходячи з міцності.

Де купити саперні лопати в Україні

У мережі магазинів військових товарів PROF1GROUP можна купити саперну лопату онлайн і в фізичних точках продажу. У наявності різноманітні моделі для застосування у військовій справі, туризмі та повсякденному домашньому господарстві.

Формуйте замовлення через кошик покупця з зручною оплатою та доставкою поштовими операторами по всій країні. Також зверніть увагу на інші товари у каталозі, які можуть бути корисними в побуті та при виконанні бойових завдань:

 • військова форма, взуття, аксесуари;
 • розвантаження, підсумки;
 • похідне спорядження;
 • тактичне спорядження;
 • засоби індивідуального захисту.

Ми пропонуємо тільки сертифіковані товари з гарантією виробника. Асортимент регулярно оновлюється, працюють знижки та розпродажі для вигідних покупок.


Питання, що часто задаються

Лопата саперна військова ТОП бренди
arrow_drop_down
Лопата саперна військова за вигідною ціною
arrow_drop_down


ви дивилися товари

покупці так само дивляться