Долучайтесь до соціальної ініціативи PROF1Group® "Підтримуй наші війська!"
sort

У військовій аптечці обов'язково мають бути засоби для зупинки кровотечі. Замість класичних гумових джгутів, які можуть порватися у відповідальний момент, прийшли більш міцні та практичні турнікети CAT та SWAT, виготовлені з міцних зносостійких матеріалів. З їх допомогою можна швидко зупинити як артеріальну, так і венозну кровотечу в кінцівці, знизивши ризик непритомності через втрату крові, а також інфікування рани.

У мережі магазинів військових товарів PROF1GROUP можна купити турнікети CAT, SWAT, Есмарха та тактичні аптечки у повному комплектуванні. У наявності продукція українських та закордонних брендів, якість якої гарантовано сертифікатами міжнародного зразка, прийняттям на озброєння військовими та силовими структурами, відгуками покупців.

Види джгутів-турнікетів

Джгут для зупинки крові необхідний для перетягування, стиснення тканин, при якому також пережимається кровотік у пошкодженій кінцівці. Його слід розміщувати вище рани, тимчасово виключаючи таким чином кінцівку з системи кровообігу.

Тактичний джгут – одноразова гумова, шкіряна або тканева стрічка з регулятором затягування. Існують такі різновиди:

  • джгут Есмарха – гумова стрічка, увігнута з одного боку, з кнопкою, 140 см в довжину і 2,5 см у ширину для швидкого накладання однією рукою;
  • джгут Альфа – виготовлений з рифленої гуми, зносостійкої та міцної на розрив, може застосовуватися при екстремальних мінусових температурах;
  • джгут SWAT – універсальний джгут, який виконує роль тиснучої пов'язки та еластичного бинта для кінцівок, грудної клітини та черевної порожнини з графічними підказками для простого застосування;
  • турнікет CAT – американський турнікет найпопулярнішої моделі, прийнятий на озброєння армією США та багатьох європейських країн; складається з велкро з текстильною застібкою, компресорним воротком та пряжкою.

Військовий турнікет необхідно включити в тактичне спорядження кожному військовослужбовцю. З його допомогою надається перша невідкладна допомога при пораненні. Тип джгута має значення лише для зручності експлуатації, але при належному тренуванні виробляються автоматичні рефлекси для правильного накладання та затягування турнікету будь-якої моделі.

Переваги турнікетів

Турнікет кровоостанавливаючий широко застосовується військовими медиками при наданні екстреної допомоги пораненим на полі бою, а також самими бійцями. Це простий, але надійний інструмент, здатний запобігти надмірній втраті крові та інфікуванню рани. До його переваг відносять:

  • універсальність – завдяки міцності та достатній довжині джгут можна використовувати на різних частинах тіла;
  • безпека – турнікет можна фіксувати поверх одягу, додаткове очищення рани не потрібне;
  • просте використання – після кількох тренувань навички накладання турнікета виробляються, як у медиків, так і цивільних осіб;
  • можливість накладання однією рукою, що важливо для військових у бойових умовах;
  • міцність, легкість і компактність – для транспортування можна використовувати підсумки під турнікет або звичайні кишені в військовій формі.

Джгут-турнікет виготовляють з гуми, тканини, латексу. Найнадійніші – шкіряні моделі з пряжками або липучками для фіксації.

Як користуватися джгутом-турнікетом

Медичний турнікет слід використовувати тільки після навчання та практики під наглядом спеціаліста. Джгут накладається вище рани, щільно затягується за допомогою фіксатора, після чого необхідно закручувати стержень до припинення кровотечі. Завдяки великій довжині та універсальному методу кріплення, його можна використовувати на будь-якій кінцівці, а також на голові. У якості тиснучої пов'язки турнікет застосовується на тулубі – на черевній порожнині або грудній клітині.

Окклюзійний джгут не повинен перебувати на тілі більше 40 хвилин літом і 2 години зимою. По закінченні цього часу джгут слід зняти на 30 хвилин, щоб відновити кровопостачання тканин. Щоб не перевищити норму, при накладанні турнікета важливо залишати часову позначку. Після припинення кровотечі, тиск джгута потрібно послабити. Своєчасне зняття запобігає омертвінню тканин.

Правильність розташування турнікета можна перевірити за наявністю пульсу нижче рани. Якщо він прослуховується, значить джгут накладено неправильно. При цьому також може спостерігатися посиніння кінцівки.

Не рекомендується використовувати джгут повторно, оскільки він може розтягуватися, знижуючи тиск, але цілком підходить для тренувань. Ширина турнікета не повинна бути менше 2 см, оскільки занадто вузькі стрічки можуть надмірно пережимати тканини та судини, завдаючи їм непоправної шкоди.

Після використання турнікета необхідно, щоб рану оглянув лікар, застосувавши медикаментозний кровоостанавливаючий засіб, щадний до стану тканин.

Де купити турнікети для військових в Україні

У мережі магазинів товарів для військових PROF1GROUP можна купити армійський джгут Есмарха, SWAT або CAT, а також медичне, тактичне спорядження для екіпіровки військових медиків і військовослужбовців. У наявності військова форма, взуття, підсумки, амуніція для індивідуального захисту, інструменти та похідні пристосування. Замовлення можна оформити онлайн з доставкою поштовими службами по Україні або у фізичних магазинах мережі. Наш асортимент регулярно оновлюється, щоб надати покупцям найактуальніші пропозиції.


Питання, що часто задаються

Джгути та турнікети за вигідною ціною
arrow_drop_down


ви дивилися товари

покупці так само дивляться