Долучайтесь до соціальної ініціативи PROF1Group® "Підтримуй наші війська!"
Види тактичних штанів. Як правильно обрати тактичні штани.

Види тактичних штанів. Як правильно обрати тактичні штани.

# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Види тактичних штанів. Як правильно обрати тактичні штани.
Автор: Goodman
2021-02-12 16:04:03
Огляди
3

Історія виникнення. Процес еволюції. Сучасність.

«Тактичне» - популярний маркетинговий термін, чи окремий вид одягу та спорядження?

Навколо цього питання вже не перше десятиріччя «ламають списи» користувачі соціальних мереж та тематичних форумів. Ця стаття має на меті пролити світло на історію окремих видів одягу та спорядження, які увійшли в побут людства вже у 21-му сторіччі.

Зліва - бійці коаліційних сил в Іраку, праворуч - найманці приватної військової компанії Backwater на гелікоптері, всі в тактичних штанах 5.11 Tactical та іншихЗліва - бійці коаліційних сил в Іраку, праворуч - найманці компанії Backwater.

Історія «тактичного» починається близько 20 років тому. В той час, за військовими специфікаціями було всього два типи одягу та спорядження:

1) Цивільний («кєжуал», мисливсько-рибальський, туристичний, спортивний тощо). 

Мисливський одяг, туристичний, одяг для спортсменів, подорожі в горах, польові умови, спортсмени-атлети

2) Військовий і поліційний (польова, повсякденна, парадна, службова).

Статутна форма розноманітних армій світу, правоохоронних органів, спецпідрозділів, воєнізованих структур

Всі решта працівників окремих спецпідрозділів армії та поліції, охоронних структур (компаній) і атлетів спортивно-стрілецьких організацій, вже давно потребували іншого виду одягу, аніж штатний «встановленого зразка». На жаль, тодішній ринок не міг запропонувати чогось революційно нового, бо розробники та виробники в ті часи не відчували потреб вище вказаних категорій користувачів. В таких реаліях жили більшість оперативників, спецпризначенців, тілоохоронців, приватним та державним охоронним структурам, атлетам стрілецьких видів спорту та інші. Під час проведення оперативних заходів, тактичних операцій, тренувань на полігонах та стрільбищах їм доводилося користуватися військовим чи поліційним одягом «встановленого зразка». Бували й такі, що додавати до свого гардеробу цивільні штани, сорочки, куртки, білизну з асортименту «кєжуал» та «аутдор», які було придбати у звичайних, або мисливсько-рибальских крамницях. Враховуючи кількість потенційних користувачів і прогнозований ринок попиту ситуація мала б змінитися... Але для створення «нового типу одягу та спорядження» й затвердження його на світовому ринку одягу знадобилися роки.

Роял Роббінс - альпініст, мандрівник, винахідник, засновник легендарної компанії Royal Robbins®. Створив перші тактичні штани, якими комплектувалися студенти академії ФБР, а надалій - й оперативники. На початку 2000-х компанія змінює назву на 5.11 Tactical й набуває світової популярності не лише серед озброєних професіоналів, а й серед цивільних

Першою організацією, де питання забезпечення «спеціальним» (на той час терміну «тактичний» ще не існувало) комплектом одягу було особливо гострим стала академія ФБР. Тут ще на початку 70-x років минулого століття, курсанти та викладачі забезпечувались спеціальним тренувально-польовим костюмом «встановленого зразка». «Спеціальний костюм» був зручнішим та надійнішим від спортивних костюмів при постійних тренуваннях на полігонах і стрільбищах. Даний комплект уніформи розробила й довгі роки поставляла академії компанія, яка пізніше стане дійсно легендарною - Royal Robbins Clothing. Засновник компанії — відомий американський альпініст Роял Роббінс, який на власному досвіді розробляв штани для екстремальних польових умов: альпінізму, високогірних підйомів, складних подорожей тощо. Це були штани з канвасу (бавовняний матеріал) – легкі, зносостійкі, вони мали більше кишень ніж військові й поліційниі комплектації. Також їх особливістю була стропа на задній частині штанів, що призначалася для транспортування додаткових та запасних альпіністських обвісів у гірських умовах. Продукція Royal Robbins Clothing стала наскільки популярною, що в академії ФБР нею користувались аж до 2003 року (коли Royal Robbins Clothing стали 5.11 Tactical® бюро продовжило співпрацю з останніми). А випускники академії, вже будучи оперативниками, продовжували користуватися штанами цієї компанії купуючи їх власним коштом. До якоїсь міри, вони стали буквально візитівкою співробітників ФБР. Приблизно в такій конструкції «спеціальні штани» дійшли до 2000-х не зазнавши особливих змін.

Студенти академії ФБР в штанах 5.11 Tactical®.Студенти академії ФБР в штанах 5.11 Tactical®.

Народження «тактикал».

Переломним став 2003 рік. Тоді з початком Афганської та Іракської кампаній з'явилися величезні потреби армії США, Коаліційних Сил та місцевих адміністрацій в послугах приватних військових компаній. Налагодження військової та адміністративної інфраструктури (військових баз, адміністративних установ, комунікацій, налагодження постачання, забезпечення роботи підприємств, тощо) на цих теренах потребувало залучення величезної кількості матеріальних та людських ресурсів. Годі казати, що наявні військові сили Коаліції не мали змоги, а іноді й не були навчені «робити цю роботу». Тому охорону об'єктів, установ, підприємств, супроводження цивільних і, навіть, окремих військових вантажів стали забезпечувати співробітники приватних військових компаній, яких стали називати «контракторами». «Контрактори» охороняли підприємства, шляхові розв'язки, нафтопроводи, адміністративні установи. Вони здійснювали супровід та охорону всіх можливих вантажів, починаючи від вантажівок з йогуртами для військової їдальні й закінчуючи офіційними міжнародними VIP делегаціями. Співпраця військової адміністрації з «приватним військовим бізнесом» хоч і була не з дешевих, але дала чудові результати. Так військові могли не відволікатися на «побутові проблеми» і працювати за своїми планами. Крім того, як відомо з історії, саме конвої вантажів, підприємства, установи в ті часи були постійними об'єктами нападів екстремістів, а робота «контрактників» змогла ще й зменшити втрати серед військовослужбовців. Все через те, що співробітники ПВК (приватні військові компанії) фактично були лише «цивільними охоронцями». Здебільшого основу таких компаній становили колишні досвідчені військові, які отримували більш ніж пристойну платню та страхування.

Чоловіки й жінка під час тренувань на полігоні, всі в тактичних штанах 5.11 Tactical® і тактичне спорядженння

Але наша стаття все ж про уніформу «тактикал».

Специфіка роботи ПВК в Іраку та Афганістані передбачала заборону використання форми військового та поліційного зразка. Вона мала бути такою, що підкреслювала б, що «контрактори» (контрактники) не є комбатантами, вона мала б не привертати надмірної уваги й не викликати агресію серед цивільного населення. Тут слід врахувати значущу деталь — чисельність «контракторів» у ПВК на цих теренах була величезною. За деякими оцінками у різні періоди з початку військових дій кількість «приватних охоронців» перевищувала за чисельністю коаліційний військовий контингент. Враховуючи ще «вахтовий метод» роботи приватних охоронних структур можна впевнено заявити, що через ці військові конфлікти пройшло до 300 000 «приватників» з усіх куточків планети. Ще впевнено до цього переліку слід додати агентів та військовослужбовців спеціальних служб з «коаліційних країн» і не тільки. Це і ФБР, і ЦРУ, Секретна Служба США, армійська «Дельта», флотські «Котики», німецькі, італійські, іспанські, польські й т.д. спецпризначенці які працювали у цих країнах по своїх окремих завданнях упродовж багатьох років. А головне, що у дуже багатьох своїх операціях вони виконували роботу під «легендою» представників ПВК. До постійної присутності на вулицях кремезних озброєних чоловіків у «невійськовому одязі» місцеві мешканці швидко звикли. Тому це давало змогу «приховано працювати» підрозділам спеціального призначення. А що до нашої теми – то вся ця величезна кількість людей потребувала «не військового» одягу та спорядження. І ця потреба була нагальною. Яскравою візуалізацією прикладів роботи таких підрозділів на близькому сході стали голівудські блокбастери «Королівство» та «13 годин: Таємні солдади Бенгазі»

Кадри з фільму "Королівство", спеціальні агенти оперативного підрозділу ФБР  під час виконання бойового завдання. Всі одягнені в тактичні штани 5.11 Tactical®Кадри з фільму "Королівство".

Досі точно невідомо де, в якому конкретно місці й хто саме з керівництва ПВК та військових спецпідрозділів звернув увагу на вже давно використовуваний оперативниками ФБР «спеціальний тренувальний костюм». Можливо це сталося в одній з «Зелених Зон» (охоронна безпечна територія) Іраку чи Афганістану, де вільно спілкувалися, працювали та відпочивали співробітники ПВК, ЦРУ, ФБР та інші. Можливо. Але фактом залишається те, що починаючи 2003 року більшість «контракторських компаній» починають централізовано закуповувати для своїх співробітників комплекти одягу виробництва Royal Robbins Clothing (пізніше 5.11 Tactical®). Одразу ж після цього до міжнародної специфікації одягу входить новий термін - Tactical pants і Tactical uniform взагалі. В першу чергу це робиться задля того, щоб виокремити новий вид одягу та спорядження, відмінний від «військового» та «цивільного», бо по суті «Tactical» не є ні тим ні іншим!

Кадри з фільму "13 годин. Таємні солдати Бенгазі", спеціальні агенти оперативного підрозділу ФБР  під час виконання бойового завдання. Всі одягнені в тактичні штани 5.11 Tactical®Кадри з фільму "13 годин: Таємні солдати Бенгазі"

«Тактікал народився! Славімо його!» (с)

Того ж, 2003 року Royal Robbins Clothing стає 5.11 Tactical®. Надалі в цій компанії виготовляють одяг на замовлення або для подальшої реалізації різним мобільним спецпідрозділам армії та поліції, пожежникам, приватним охоронним та військовим компаніям, атлетам спортивно-стрілецьких дисциплін тощо. В наступні роки ці вироби набувають широкої популярності не лише серед військової спільноти США, а й далеко за її межами. Світовим лідером в цьому сегменті лишається 5.11 Tactical®, хоч пізніше багато інших виробників помітивши успіх продукції 5.11 Tactical®, також починають виготовляти одяг цього типу, експериментуючи з кроєм, матеріалами, формою тощо.
Наступні роки. Надалі перелік організацій і категорій людей взагалі, які переходять на тактичну форму стрімко збільшується. Серед багатьох членів НАТО цей tactical uniform також стає невід'ємною частиною забезпечення військових, силовиків, охоронців, атлетів-стрільців тощо. Разом з тим, любителі активного відпочинку відмічають високу ефективність тактичного одягу. Крім зазначеного, тактичною уніформою активно користуються представники міжнародних організацій: ООН, ОБСЄ, Червоний Хрест, та інші.
Щодо українських реалій.
Явище тактичного одягу в Україні теж є досить цікаво темою. Так багато військовослужбовців різних військових частин України брали участь в Іракській кампанії, де перейнявши досвід американських, британських та інших колег, також почали комплектуватися (в основному власним коштом) тактичним одягом. А з середини 2000-х років «комплект тактичного одягу» було офіційно внесено до табеля належності груп співробітників ЦСО «Альфа» СБУ, які здійснювали охоронні заходи Посольства України та дипломатичного корпусу в Іраку. Таким чином саме СБУ було першим з українських воєнізованих відомств, які офіційно прийняли на забезпечення тактичну уніформу 5.11 Tactical®.

Бійці миротворчого контингенту в Іраці, спецпідрозділ ЦСО "Альфа" СБУ. Всів тактичних штанах 5.11 Tactical® та іншихБійці миротворчого контингенту в Ираці, спецпідрозділ ЦСО "Альфа" СБУ.

У 2015 році, після Реформи МВС України, було проведено тендер по закупівлі форми для національної поліції. Невдовзі в цьому тендері перевагу надали формі 5.11 Tactical®. Завдяки фінансовій допомозі Держдепартаменту США вся поліція України, а пізніше й Державна прикордонна служба комплектуються виключно продукцією цієї компанії.

Зліва - співробітники Держприкордон служби України. Праворуч - національна поліція україни. Всі в тактичній формі Taclite від 5.11 Tactical®. Зліва - співробітники Держприкордон служби України. Праворуч - національна поліція україни. Всі в формі від 5.11 Tactical®.

В чому полягає різниця між тактичним, військовим і поліційним одягом та спорядженням? Розберемо детальніше.

Військова форма — перед затвердженням і прийняттям на забезпечення має пройти безліч тестів, її ретельно перевіряють на різні показники, декілька років тестують в польових умовах дослідні партії нових зразків. Наприклад, в Армії США навіть невеликі зміни до предметів уніформи тестуються і затверджуються упродовж 5 років. Для армії вкрай важливим є зносостійкість, негорючість, маскування NIR - багато чим доводиться жертвувати в функціональності заради цих показників. Також важливим є бюджет, а вартість такої форми напряму залежить від кількості закуплених одиниць, яка для потреб військових зазвичай визначається тисячами й навіть десятками тисяч. Слід також зауважити ешелонованість складських армійських запасів та військову логістику. З цього робимо висновок, що військові рідко мають можливість міняти свою форму.

Поліційна форма є стандартизованою по всій країні, або в більшій її частині. Через це функціональність підходить далеко не всім користувачам. Така форма має специфічний крій та забарвлення, через які не можна «розчинитись в натовпі». Поліція, як і військові, дуже рідко змінюють свій однострій.

Тактична форма – користувачами цієї продукції є як військові з правоохоронці, так і цивільні - перш за все тут цінується висока практичність, функціональність і цивільний вигляд. Можна сказати, що це найвибагливіші користувачі. Тому виробники тактичного одягу й спорядження пильно слідкують за появою на ринку нових матеріалів, технологій, тенденцій і намагаються якомога швидше втілювати нововведення у своїй продукції, реагуючи на потреби клієнтів. На відміну від виробників військової та поліційної форми одягу, «тактики» менш затиснуті лещатами державних і військових стандартів забезпечення, але і працюють вони для «дуже прискіпливої публіки».

На сьогодні «тактичний» ринок представлений не лише тактичними сорочками, штанами, куртками, тут також є: рюкзаки, бронежилети, сумки, підсумки, головні убори, ножі, взуття та інше спорядження. І це менше ніж за 20 років з моменту появи перших тактичних штанів!

Тактичне спорядження. Рюкзаки, взуття, підсумки, кобури, ножі та інше

Вважаємо, що кожен з видів тактичного спорядження потребує окремих оглядів. Але, щоб показати який довгий шлях пройшли виробники у розробці та виробництві своєї продукції з початку 2000-х років візьмемо за приклад саме штани, бо саме з них все й починалося.

Надалі, говорячи про еволюцію тактичних штанів, ми будемо говорити про еволюцію тактичних штанів компанії 5.11 Tactical®. Річ у тім, що компанії, які також виробляють тактичні штани, в основі мали розробки компанії 5.11 Tactical®, чого самі ж не приховують. В цьому можна легко пересвідчитись самому, лише подивившись на аналоги навіть особливо не розбираючись у військово-польовому одязі.

Тактичні штани й поло 5.11 Tactical®, парамедики, медична допомога, оперативне втручання.

Старі моделі штанів досі є популярними, їх виробляють на одному рівні з новими моделями змінивши лише склад сировини. Так одна з найвідоміших моделей Taclite – це сучасна версія класичної моделі Tactical, але на відміну від класичної моделі, яка має повністю бавовняну основу, Taclite мають 65% поліестеру і 35 % бавовни. Річ у тім, що при високій міцності, бавовняні штани мають бути високої щільності, через що підвищується їх вага, змішані ж тканини, при тій же надійності мають меншу щільність, відповідно — вагу. В конструкції є карго-кишені з внутрішніми органайзерами під магазини платформа AR і АК. Пояс має систему саморегуляції з вбудованими резинками по боках. Коліна посилені подвійною тканиною.

Легендарні Strike - та ж сама бавовна, але вже з додаванням поліестеру й еластану, які підвищують надійність, зносостійкість, висихання, еластичність тощо. Також ці штани є стійкими до забруднення й чудово тримають форму. Стегнові карго-кишені обладнані внутрішніми органайзерами й посиленими основними кишенями. В поясній частині встановлена нова система саморегуляції талії з інтегрованою ззовні резинкою. Сіднична зона й коліна, які є стресовими зонами, посилено подвійною тканиною. Також на колінах є можливість внутрішнього кріплення наколінників.

Тактичні штани "5.11 Tactical Strike", популярний варіант для поліції, охоронців, стрільців, туристів і всіх любителів надійного та зручного одягу

Своєрідним проривом стала модель Traverse 2.0, які виготовляються із синтетичних матеріалів (87% поліестер і 13% еластан), завдяки чому дана модель тягнеться в усі чотири сторони, не сковуючи рухів. Коліна посилено подвійним матеріалом. Вантажні кишені всередині розбиті на органайзери.

Тактичні штани "5.11 Tactical Traverse 2.0" - надійний варіант для використання в складних польових умовах або повсякденного користування в місті

Наступним важливим етапом була модель Apex, ці штани мають мінімалістичний зовнішній вигляд. Це допомагає не вирізнятися з натовпу, але тима при собі широкий функціонал: приховані кишені для наручників, ключів і оганайзери в стегнових кишенях.

Такчтині штани "5.11 Tactical Apex Pants" - легкі й функціональні штани з мінімалістичним дизайном, що приховують в собі широкий функціонал

Останньої відомою розробкою 5.11 Tactical® є покращена версія штанів Taclite – це ABR-Pro, які також мають поліестрово-бавовняний ripstop (71/29% відповідно), окрім цього - приталений крій і більше кишень – в стегнових кишенях внутрішні органайзери.

Особливості конструкції штанів "Apex Pants".

Особливості конструкції тактичних штанів "Apex Pants"

Згодом 5.11 Tactical® почали виробляти навіть тактичні джинси, які мають більш-менш класичний вигляд, але приховують в собі широкий функціонал.

Окрім вищеперерахованого, важливим у виборі тактичних штанів є попереднє розуміння умов їх використання. Для бійців спецпідрозділів важливий функціонал, зручність, кількість кишень для зручного розташування спорядження тощо. Для штатського використання оперативниками, тілоохоронцями тощо, потрібен мінімалістичний вигляд, для того, щоб не вирізнятися з натовпу, при цьому важливий також функціонал, що дозволяє приховано носити необхідне спорядження.

Важливий розмір і посадка штанів. Комплекція тіла у всіх людей різна, тому краще міряти штани в магазині. Якщо все ж таки замовляєте продукцію в інтернеті – зверніть увагу та користуйтеся порадами наших спеціалістів по визначенню розмірів вашого одягу.

 

Сфери використання тактичних штанів 5.11 Tactical®. Оперативники спецпідрозділів, спортсмени-стрілки, туризм, охоронні компанії, робота під прикриттям, туризм

Всі тактичні штани 5.11 Tactical® оброблені спеціальними речовинами за технологією Teflon™. Через що всі моделі є водовідштовхуючими, стійкими до забруднення і легко очищуються. Також штани мають посилені петлі для ременів, на які можна кріпити кобуру зі зброєю або тактичне спорядження. Стегнові карго-кишені всіх моделей мають внутрішні органайзери для розміщення магазинів під платформи AR і АК. Завдяки високотехнологічним матеріалам, починаючи від тканин власної розробки: Taclite®, Flex-Tac®, Flexlite® тощо, закінчуючи нитками й надійною фурнітурою YKK® і Prym®, штани компанії 5.11 Tactical®, заслужили широку популярність по всьому світу.

Останні роки окрім воєнізованих, силових і охоронних структур та спортивних організацій, перелік користувачів тактичними штанами та одягом взагалі значно розширився. Зараз сюди сміливо можна додати туристів, мандрівників, мисливців, рибалок й просто людей, котрі люблять надійний і довговічний, а головне комфортний і функціональний одяг.

Використання тактичних штанів у гірському туризмі, альпінізмі, туризмі, вони не сковують рухів, надійні, захищають від пошкодження й добре вентилюються

На сьогодні наша компанія PROF1 Group® є ексклюзивним дистриб'ютором компанії 5.11 Tactical® в Україні.У нас є фірмові магазини у Києві, Харкові та Львові, а також заходите на наш сайт. Ми надаємо кваліфіковану консультацію з будь-якого питання по темі, продаємо тільки фірмові вироби, якість яких підтверджена міжнародними стандартами, а також здійснюємо гарантійне обслуговування всіх товарів.

Діана
Вчора купила круті якісні штани для чоловіка військового у інтернет-магазині кожен військовий знайде для себе щось корисне.
2023-03-13 14:45:10
Алексей
Дякую за цікавий контент
2021-10-21 17:07:02
Сергій
Цікава стаття. Дякую. Ніколи не замислювався що до викладенного
2021-07-20 13:27:09
Павло Шерп
2021-07-20 16:53:36
Цікаво.Дякс

схожі статті

Види трекінгових шкарпеток. Як правильно обрати трекінгові шкарпетки.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Види трекінгового взуття. Як підібрати трекингове взуття під ваші завдання.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Види рюкзаків. Як обрати рюкзак.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
PROF1Group®. 20 років успіху.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
2020-11-30 11:41:21
Термобілизна. Як правильно обрати термобілизну.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Балістичні маски й окуляри та що треба про них знати.
# Армія України
# Історичні факти
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
“Для тих, хто б’ється за Україну!-2“
# Акції
Новий бренд в мережі PROF1Group® - North American Rescue®!
# Армія України
# Війскове спорядження
Добірка товарів з відгуків клієнтів
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження
Утеплюйся флісом разом з P1G®!
# Армія України
# Сучасні технології
# Війсковий одяг
2024-02-07 15:10:32
Соціальна ініціатива PROF1Group® "Підтримуй наші війська!"
# Акції
# Армія України
Каталоги бренду 5.11 Tactical®. Новинки в наявності!
# Сучасні технології
# Тактичне взутя
# Війсковий одяг
# Війскове спорядження