Долучайтесь до соціальної ініціативи PROF1Group® "Підтримуй наші війська!"
sort

Налобний ліхтарик: історія появи

Налобні ліхтарики, або їх ще називають фронтальними, виникли як відповідь на потреби людей у роботі та відпочинку в умовах обмеженого освітлення, коли потрібні вільні руки.

Перші налобні ліхтарі з'явилися наприкінці 19-го та на початку 20-го століття, коли стали використовувати електрику. Однак ті ранні моделі були важкими та громіздкими та не дуже зручними для довготривалого використання. Під час Першої світової війни налобні ліхтарі стали досить популярними серед військових. Щоправда, їх кількість була вкрай обмеженою.

З розвитком технологій ліхтарі налобні стали більш компактними, легшими та відповідно ефективнішими. З'явилися нові джерела світла, наприклад, такі як світлодіоди (LED), які забезпечують яскраве світло при мінімальному споживанні енергії. Поступово налобні ліхтарі перестали бути лише частиною екіпіровки військових та рятувальників. Вони знайшли широке застосування в різних сферах, таких як туризм, риболовля, ремонтні роботи, кемпінг тощо.

Тактичний налобний ліхтар: параметри вибору

На вибір налобного ліхтаря впливає чимало факторів. В асортименті магазинів представлено безліч моделей, які відрізняються за різними параметрами. Пропонуємо детальніше розглянути їх, щоб обрати було легше:

  1. Потужність.Кожен ліхтар розрахований на продукування певної кількості світла. Цей параметр визначається в люменах. Чим вище його показники, тим яскравіше може світити ліхтарик. Наприклад, для повсякденних потреб на дачі буде достатньо ліхтаря, потужністю від 100 до 150 люменів, а для охорони території чи рятувальних спецоперацій потрібні більш потужні — від 1000 до 15000 люменів.
  2. Дальність променя. В залежності від потужності коливається відстань, на яку ліхтарик тактичний налобний здатен розсіювати світло. Стандартним показником вважається 50 метрів, але цей параметр може досягати значно більших відміток. У деяких моделей дальність променя можна регулювати.
  3. Колір світла. Колір світла, яке випромінює ліхтар може мати значення в залежності від конкретного застосування. Теплі відтінки (жовте світло) більш приємні для ока, а холодні відтінки (синє та біле світло) надають більш яскраве та природне світло. Ліхтарі з червоним світлом у свою чергу допомагають легше орієнтуватися на місцевості, при цьому його не видно здалеку. До того ж якщо ліхтарик різко вимкнути не буде відчуття потемніння в очах, тому звикнути до темряви буде значно легше. Це чудовий варіант для військової конспірації.
  4. Живлення. Налобні ліхтарі бувають акумуляторними, світлодіодними та на батарейках. У якості додаткового джерела живлення іноді використовують вбудовану сонячну панель невеликого розміру. Нерідко їх комбінують між собою задля досягнення більшої ефективності.
  5. Час автономної роботи. Налобні ліхтарі є автономними джерелами світла, тому працюють обмежену кількість часу, після чого потребують зарядки. Тривалість роботи залежить від типу живлення, потужності, навколишніх умов, а також від режима світіння.
  6. Клас захисту. Цей параметр свідчить про герметичність корпуса, а саме про захищеність від потрапляння механічних частинок та вологи всередину, які можуть призвести до серйозних проблем.

Окрім перелічених характеристик також має значення розмір, вага та тип кріплення ліхтарика. Якісні та функціональні моделі є легкими, що дозволяє безперешкодно носити їх на голові протягом тривалого часу, не відчуваючи дискомфорту при цьому. Кожна модель має ремінець за допомогою якого можна регулювати обхват голови для зручності. Також нерідко трапляються моделі з додатковим поперечним ремінцем, який забезпечує додаткову фіксацію. Нерідко у військових та спецслужбовців виникає потреба у тактичних ліхтарях на шолом. Завдяки фіксаторам з регулюванням можна легко налаштувати тактичний налобний ліхтарик відповідно до своїх потреб.

Де купити налобний ліхтарик?

Недорого купити налобний ліхтарик можна в військторзі «PROF1GROUP». Замовлення можна оформити онлайн на сайті. За консультацією краще звернутися до менеджерів кол-центру. Доставка здійснюється Новою Поштою в будь-яке місто України. Оплата можлива як при отриманні замовлення, так і одразу при замовленні.

Питання, що часто задаються



ви дивилися товари

покупці так само дивляться